PNU650100EJJ
Nexperia
771-PNU650100EJJ
PNU650100EJJ
Mfr.:
Description:
Rectifiers PNU650100EJ/SOT8018/TO263-2L
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
In Stock: 745
Stock:
745 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1   Maximum: 744
Full Reel (Order in multiples of 800)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nexperia
Product Category: Rectifiers
RoHS:
REACH - SVHC:
SMD/SMT
D2PAK-2
650 V
10 A
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Single
1.2 V
120 A
1.4 uA
159 ns
- 55 C
+ 175 C
Reel
Cut Tape
Brand: Nexperia
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 4 W