LGY1V103MELA45
Nichicon
647-LGY1V103MELA45
LGY1V103MELA45
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 35volts 10000uF 105c 25x45x10L/S
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
RoHS:
10000 uF
35 VDC
25 mm (0.984 in)
45 mm (1.772 in)
10 mm (0.394 in)
Aluminum Electrolytic Capacitors
20 %
2.6 A
- 40 C
+ 105 C
Bulk
Brand: Nichicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Leakage Current: 1.77 mA