PHB1255330KJST
Nichicon
647-PHB1255330KJST
PHB1255330KJST
Mfr.:
Description:
Film Capacitors Boxed. radial 30 x 45 x 42.5
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
10.004 Quote
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
33 uF
250 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
37.5 mm (1.476 in)
42.5 mm (1.673 in)
45 mm (1.772 in)
General Film Capacitors
160 VAC
10 %
6 Pin
1.6 mOhms
30 mm (1.181 in)
Straight
- 40 C
+ 85 C
PHB
Bulk
Brand: Nichicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IT
Lead Diameter: 1.2 mm