UCM1H100MCL1GS
Nichicon
647-UCM1H100MCL1GS
UCM1H100MCL1GS
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 50V 10uF TOL 20% AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 6.000
Stock:
6.000 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
25 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD
RoHS:
10 uF
50 VDC
5 mm (0.197 in)
5.8 mm (0.228 in)
2000 Hour
Low Impedance Electrolytic Capacitors
20 %
165 mA