LP30M-B2X221B
OTTO
999-LP30M-B2X221B
LP30M-B2X221B
Mfr.:
Description:
Pushbutton Switches 30mm Illuminated, Snap Action Pushbutton Switch
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
500 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
OTTO
Product Category: Pushbutton Switches
LP30M
Standard Switches
Momentary Action
Illuminated
SPDT
Panel Mount
LED
White
Round
5 A
28 VDC
115 VAC
IP68S
Snap In
White
Silver
Brand: OTTO
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Diameter: 36.83 mm