P9-211322
OTTO
999-P9-211322
P9-211322
Mfr.:
Description:
Pushbutton Switches 5A Blk Raised Dome N.O. Solder
ECAD Model:
In Stock: 10
Stock:
10 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
2.500 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
OTTO
Product Category: Pushbutton Switches
RoHS:
REACH - SVHC:
P9
Standard Switches
Sealed
Non-Illuminated
SPST-NO
Panel Mount
OFF - (ON)
Round
3 A, 5 A
28 VDC
115 VAC
IP64
Solder Terminal
Black
Gold
Actuator Length: 0.211 in