SFS3-DC21V
Panasonic Industrial Devices
769-SFS3-DC21V
SFS3-DC21V
Mfr.:
Description:
Safety Relays 3FormA 1FormB, 21VDC coil, 40x13x24 mm
ECAD Model:
In Stock: 34
Stock:
34 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Panasonic
Product Category: Safety Relays
RoHS:
21 VDC
3 Form A (3PST-NO), 1 Form B (SPST-NC)
Solder Pin
6 A
Tray
Brand: Panasonic Industrial Devices
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Mounting Style: Through Hole
Product: Safety Relays
Product Type: Safety Relays
Series: SFS
Factory Pack Quantity: 50
Subcategory: Relays
Switching Voltage: 250 VAC, 150 VDC