DS441505-BA
Panasonic
667-DS441505-BA
DS441505-BA
Mfr.:
Description:
Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 440VAC 5uF +-5% Film cap
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 345
Stock:
345 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
5.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors
RoHS:
Motor Run Capacitors
5 uF
440 VAC
Quick Connect
50 mm
38 mm
37.5 mm
- 55 C
+ 105 C
PMF SH-JPX type, SH-DPY type
Bulk
Brand: Panasonic
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dielectric: Polypropylene (PP)
Number of Pins: 2 Pin
Product Type: Motor Capacitors
Factory Pack Quantity: 200
Subcategory: Capacitors
Tolerance: - 5 %, + 10 %