ECH-U1H683JX9
Panasonic
667-ECH-U1H683JX9
ECH-U1H683JX9
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 0.068uF 50VDC 5% PPS FILM 1913
ECAD Model:
In Stock: 5.732
Stock:
5.732 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
0.068 uF
50 VDC
SMD/SMT
Polyphenylene Sulfide (PPS)
4.8 mm (0.189 in)
3.3 mm (0.13 in)
Stacked Film Capacitors
5 %
2 Pin
1.9 mm (0.075 in)
1913 (4833 metric)
- 55 C
+ 125 C
ECHU(X)
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Panasonic
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Product Type: Film Capacitors
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Capacitors
Type: Stacked Metallized Film Chip Capacitors
Unit Weight: 100 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
ECHU Series PPS Film Chip Capacitors
Panasonic ECHU Series Capacitors are plastic film capacitors with stacked metallized PPS film as a dielectric. With a simple mold-less construction, the ECHU Series is small (min. 1.6mm x 0.8mm) and withstands 85°C, 85%RH, W.V. x 1.0 for 500 hours. The RoHS compliant Panasonic ECHU Series Capacitors are recommended for time-constant, filtering, oscillation, and resonance.
ECW-U SMD Film Capacitors
Panasonic Electronic Components surface mountable ECW-U Film Capacitors have a stacked metallized PEN film dielectric and are available in 100V, 250V, and 630V. The ECW-U Film Capacitors from Panasonic Electronic Components have a simple moldless construction and offer small size, reflow solder design, operating temperature range of -55°C to +125°C, and RoHS compliance.
Stacked Metallized Film Capacitors
Panasonic Stacked Metallized Film Capacitors small in size and large in capacitance. The low ESR capacitors feature a tight capacitance tolerance with stable capacitance vs frequent voltage. Panasonic Stacked Metallized Film Capacitors are available in a voltage range of 16VDC to 3000VDC and a capacitance range of .0001µF to 6.8µF, depending on the series. Target markets include audio, telecommunication, and lighting.