EEF-SX0D471ER
Panasonic
667-EEF-SX0D471ER
EEF-SX0D471ER
Mfr.:
Description:
Aluminium Organic Polymer Capacitors 470uF 2VDC 9mOhm SP Polymer
ECAD Model:
In Stock: 60
Stock:
60
Can Dispatch Immediately
On Order:
3.500
Expected 06/07/2026
Factory Lead Time:
26
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3500)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Aluminium Organic Polymer Capacitors
RoHS:
470 uF
2 VDC
SMD/SMT
7.3 mm (0.287 in)
4.3 mm (0.169 in)
Aluminum Polymer Capacitors
2000 Hour
20 %
9 mOhms
3 A
- 55 C
+ 105 C
2 mm