ERZ-V10D361CS
Panasonic
667-ERZ-V10D361CS
ERZ-V10D361CS
Mfr.:
Description:
Varistors ZNR Transient/Surge Absorbers Type D
ECAD Model:
Availability
Stock:
Not Available
Pricing (IDR)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Varistors
RoHS:
V
MOVs
PCB Mount
Radial
230 VAC
300 VDC
360 V
595 V
10 mm
3.5 kA
300 pF
Brand: Panasonic
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: SG
Lead Spacing: 7.5 mm
Product Type: Varistors
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Varistors
Tradename: ZNR
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
ERZ-V Transient Surge Varistors
Panasonic ERZ-V Transient Surge Varistors feature a wide range of varistor voltages in a compact package, with diameters ranging from 5mm to 20mm. These modules absorb transient overvoltages and offer large withstanding surge current capability as well as large energy-handling capability. The series has an operating temperature range of -40°C to +85°C. Panasonic ERZ-V Transient Surge Varistors are ideal for transistor, diode, IC, thyristor, and TRIAC semiconductor protection. The ERZ-V series is also suitable for surge protection in consumer electronic equipment, home appliances, and communication, measuring, and controller electronics.