EZP-V70206MTT
Panasonic
667-EZPV70206MTT
EZP-V70206MTT
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 700VDC 20uF 10% Straight lead 4-Pin AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 121
Stock:
121 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Panasonic
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
20 uF
700 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
37.5 mm (1.476 in)
General Film Capacitors
10 %
4 Pin