BWLS003025221R2J00
Pulse Electronics
673-BWLS3025221R2J00
BWLS003025221R2J00
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD Chilisin RF inductor Wire Wound-STD
ECAD Model:
In Stock: 3.658
Stock:
3.658 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Pulse
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
0805 (2012 metric)
Unshielded
1.2 uH
5 %
1.2 A
500 mOhms
1.2 A
- 40 C
+ 105 C
55
350 MHz
Standard
2.99 mm
2.5 mm
2.2 mm
Ferrite
BWLS
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: High Reliability
Brand: Pulse Electronics
Case Code - in: 0805
Case Code - mm: 2012
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 7.9 MHz