ESR25JZPD75R0
ROHM Semiconductor
755-ESR25JZPD75R0
ESR25JZPD75R0
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD Anti-surge Chip Resistor, 3225mm, 1W, 200V, +/-0.5%, 75.0 Ohm
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
9 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ROHM Semiconductor
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
ESR
Brand: ROHM Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Thick Film Resistors
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Resistors
Technology: Thick Film
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Automotive Power Solutions
High-Reliability Chip Resistors
ESR Anti-Surge Chip Resistors
ROHM Semiconductors ESR Anti-Surge Chip Resistors feature an exclusive resistive element pattern and laser trimming technology for significantly improved surge resistance characteristics. Depending on the model, these resistors include AEC-Q200 automotive-grade parts and a 50V to 200V range. The ROHM Semiconductors ESR series is suitable for high-reliability sets and circuits.