RB085BM-90FHTL
ROHM Semiconductor
755-RB085BM-90FHTL
RB085BM-90FHTL
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 90V Vr 10A Io SBD TO-252(DPAK) 5A
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2500   Multiples: 2500
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Rp12.347 Rp30.867.500
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ROHM Semiconductor
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
RoHS:
Schottky Diodes
SMD/SMT
TO-252-3
Dual Anode Common Cathode
Si
10 A
90 V
830 mV
50 A
150 uA
+ 150 C
AEC-Q101
Reel
Brand: ROHM Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: KR
Product Type: Schottky Diodes & Rectifiers
Factory Pack Quantity: 2500
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vr - Reverse Voltage: 90 V