0603WAF3600T5E
Royalohm
303-0603WAF3600T5E
0603WAF3600T5E
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RMC 0603 1/10W 1% T/R-5000
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Rp18,3 Rp91.500
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Royalohm
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
General Purpose Thick Film
360 Ohms
100 mW (1/10 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)
General Purpose
Wrap-Around Termination
Brand: Royalohm
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TH
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Thick Film Resistors
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: Resistors
Technology: Thick Film
Termination Style: SMD/SMT
Unit Weight: 2 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Thick Film Chip Resistors
ROYALOHM Thick Film Chip Resistors are small, lightweight, and cost-effective resistors with a 1/20W to 1W power rating at +70°C, depending on the package size. These resistors have a maximum working voltage of 25V to 200V, maximum overload voltage of 50V to 500V, and an operating temperature range of -55°C to +155°C. Available package sizes include 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, 2010, and 2512. ROYALOHM Thick Film Chip Resistors are suitable for both wave and reflow soldering. ROYALOHM resistors are widely used in various applications.