BTB06-600CWRG
STMicroelectronics
511-BTB06-600CW
BTB06-600CWRG
Mfr.:
Description:
Triacs 6.0 Amp 600 Volt
ECAD Model:
In Stock: 2.480
Stock:
2.480 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: Triacs
RoHS:
BTB06
63 A
600 V
5 uA
1.55 V
35 mA
1.3 V
35 mA