PTNS2-155P-B100
Same Sky
179-PTNS2-155P-B100
PTNS2-155P-B100
Mfr.:
Description:
Slide Potentiometers Slide pot, 15mm travel, 100K ohm, 5mm plastic lever, linear
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2000   Multiples: 25
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Same Sky
Product Category: Slide Potentiometers
RoHS:
PTNS2
PCB Mount
Through Hole
15 mm
100 kOhms
250 mW
200 VAC
20 %
Linear
30 mm
9 mm
6.5 mm