MMSDT-07-28-L-04.00-D-K-MDX
Samtec
200-DT0728L0400DKMDX
MMSDT-07-28-L-04.00-D-K-MDX
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies .100 Mini Mate Double Row Discrete Wire Cable Assembly
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
RoHS:
MMSDT
Discrete Wire Cable Assemblies
Double Row Discrete Cable
Socket
14 Position
Socket
14 Position
Female / Female
101.6 mm
28 AWG
3.8 A
Bulk
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Jacket Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Pitch: 2.54 mm