S1SS-02-28-GF-13.00-S
Samtec
200-S1SS0228GF1300S
S1SS-02-28-GF-13.00-S
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies Micro Mate(TM) Single Row Discrete Wire Cable Assembly
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
RoHS:
S1SS
Discrete Wire Cable Assemblies
Socket
2 Position
No Connector
Female
330.2 mm
28 AWG
2.7 A
Bulk
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Jacket Material: Polyvinyl Chloride (PVC)
Pitch: 1 mm