S2SD-15-24-L-10.00-SS
Samtec
200-S2SD1524L1000SS
S2SD-15-24-L-10.00-SS
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies 2.00 mm Tiger Eye Double Row Discrete Wire Cable Assembly
ECAD Model:
In Stock: 12
Stock:
12 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
RoHS:
S2SD
Discrete Wire Cable Assemblies
Double Row Discrete Cable
Socket
30 Position
No Connector
Female
254 mm
24 AWG
3.8 A
Bulk
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Jacket Material: Polyvinyl Chloride (PVC)
Pitch: 2 mm
Product Type: Rectangular Cable Assemblies
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Cable Assemblies
Tradename: Tiger Eye
Voltage Rating: 250 VAC