SFSD-30-30-G-13.00-D-NDS
Samtec
200-3030G1300DNDS
SFSD-30-30-G-13.00-D-NDS
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies .050 Tiger Eye Double Row Discrete Wire Cable Assembly
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
RoHS:
SFSD
Discrete Wire Cable Assemblies
Double Row Discrete Cable
Socket
60 Position
Socket
60 Position
Female / Female
330.2 mm
30 AWG
2.9 A
Black
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Description/Function: Double Row Polarized Cable Assembly
Jacket Material: Polyvinyl Chloride (PVC)
Pitch: 1.27 mm
Product Type: Rectangular Cable Assemblies
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Cable Assemblies
Tradename: Tiger Eye
Voltage Rating: 280 VAC