SFSST-03-28-G-16.00-DR-NUS
Samtec
200-ST0328G1600DRNUS
SFSST-03-28-G-16.00-DR-NUS
Mfr.:
Description:
Rectangular Cable Assemblies .050 Tiger Eye Single Row Discrete Wire Cable Assembly
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
5.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Samtec
Product Category: Rectangular Cable Assemblies
RoHS:
SFSST
Discrete Wire Cable Assemblies
Socket
3 Position
Socket
3 Position
Female / Female
406.4 mm
28 AWG
2.9 A
Blue
Bulk
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Jacket Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Pitch: 1.27 mm
Product Type: Rectangular Cable Assemblies
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Cable Assemblies
Tradename: Tiger Eye
Voltage Rating: 235 VAC