TFM-150-32-F-D-A-K-TR
Samtec
200-TFM15032FDAKTR
TFM-150-32-F-D-A-K-TR
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings High-Reliability Tiger Eye Terminal Strips
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 200   Multiples: 200
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 200)
Samtec
Product Category: Headers & Wire Housings
Headers
Shrouded
100 Position
1.27 mm (0.05 in)
2 Row
SMD/SMT
Solder
Straight
Pin (Male)
Gold
30 AWG to 28 AWG
- 55 C
+ 125 C
Reel
Brand: Samtec
Contact Material: Phosphor Bronze
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Current Rating: 3.2 A
Flammability Rating: UL 94 V-0
Housing Colour: Black
Housing Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Product Type: Headers & Wire Housings
Factory Pack Quantity: 200
Subcategory: Headers & Wire Housings
Voltage Rating: 250 VAC