CN150B110-48
TDK-Lambda
967-CN150B110-48
CN150B110-48
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole Technical Resources
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
5
Expected 05/08/2026
5
Expected 07/08/2026
Factory Lead Time:
16
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
TDK-Lambda
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
150 W
110 V
43 V
160 V
48 V
3.2 A
3 kV
58.3 mm (2.295 in)
37.2 mm (1.465 in)
12.7 mm (0.5 in)
Industrial
CN-B110
Brand: TDK-Lambda
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 58.3 mm x 37.2 mm x 12.7 mm
Input Voltage: 43 VDC to 160 VDC