SCS120PW48
TDK-Lambda
967-SCS120PW48
SCS120PW48
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 120W 48V 2.5A
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
In Stock: 1
Stock:
1 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 1 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
TDK-Lambda
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
RoHS:
120 W
90 VAC to 264 VAC
1 Output
48 VDC
2.5 A
Open Frame
Industrial
76.2 mm (3 in)
127 mm (5 in)
32.258 mm (1.27 in)
SCS120PW
Brand: TDK-Lambda
Compliance: EN60950-1, UL60950-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz