CGA5L3X7R1C475M160AD
TDK
810-CGA5L3X7R1C475MD
CGA5L3X7R1C475M160AD
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT EPXY 1206 16V 4.7uF X7R 20% AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
4.7 uF
16 VDC
X7R
20 %
1206
SMD/SMT
Conductive Epoxy
- 55 C
+ 125 C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
1.6 mm (0.063 in)