CLF10040T-151M-D
TDK
810-CLF10040T-151M-D
CLF10040T-151M-D
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 150uH 0.38ohms 1.0A AEC-Q200 (150C)
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Power Inductors - SMD
Delivery Restrictions:
RoHS:
Power Inductor
10 mm x 9.7 mm
Shielded
150 uH
20 %
800 mA
380 mOhms
1 A
- 40 C
+ 105 C
Standard
10 mm
9.7 mm
3.8 mm
Ferrite
AEC-Q200
CLF-D
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: TDK
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 800
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz