NTCSP103JF103FT1S
TDK
810-NTCSP103JF103FTS
NTCSP103JF103FT1S
Mfr.:
Description:
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 0402 10Kohm 1%, AEC-Q200 EPOXY
ECAD Model:
In Stock: 5.750
Stock:
5.750
Can Dispatch Immediately
On Order:
10.000
Expected 08/06/2026
Factory Lead Time:
12
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors
RoHS:
NTCSP
3380 K, 3422 K, 3435 K, 3453 K
10 kOhms
125 mW
1 %
PCB Mount
SMD/SMT
- 55 C
+ 150 C
0402 (1005 metric)
1 mm
0.5 mm
0.5 mm
AEC-Q200
Reel
Cut Tape
MouseReel
B Tolerance: 1 %