75KEMS10ABSDDM
TE Connectivity / Corcom
655-75KEMS10ABSDDM
75KEMS10ABSDDM
Mfr.:
Description:
Power Line Filters KEM 75A 1S HIGH PER SP BS DELTA 440 VAC
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 4   Multiples: 4
Rp7.882.542 Rp31.530.168
52 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TE Connectivity
Product Category: Power Line Filters
RoHS:
Brand: TE Connectivity / Corcom
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IN
Product Type: Power Line Filters
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Power Condition
Part # Aliases: 8-1609967-9
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
3-Phase DIN Rail Mounted EMI Filters
TE Connectivity's (TE) / Corcom 3-Phase DIN Rail Mounted EMI Filters consist of six variants with ratings from 1A to 100A, fully potted and bookshelf (BS) types, and standard/high/very-high performance rating options. The lightweight, compact, easy-to-install filters are chassis/DIN rail mountable and do not require mounting screws. The 3-Phase DIN Rail Mounted EMI Filters are ideal for use in many different applications such as industrial machinery, factory automation equipment, servo drives, variable frequency drives, frequency inverters/converters, robotics, renewable/alternative energy and EV charging stations.