SMCJ43CA
Taiwan Semiconductor
821-SMCJ43CA
SMCJ43CA
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W, 50.3V, 5%, Bidirectional, TVS
ECAD Model:
In Stock: 1.649
Stock:
1.649 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
19 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Taiwan Semiconductor
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Bidirectional
1 Channel
43 V
SMD/SMT
69.4 V
47.8 V
SMC (DO-214AB)
22 A
1.5 kW
- 55 C
+ 150 C
SMCJ
Reel
Cut Tape
Brand: Taiwan Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 5 W