CMF23H-103231-B
Triad Magnetics
553-CMF23H-103231-B
CMF23H-103231-B
Mfr.:
Description:
Common Mode Chokes / Filters Common Mode Inductor: L = 10mH +30/-50% at 1Khz, I = 2.3A max. , B = Bulk Packaging
ECAD Model:
In Stock: 59
Stock:
59
Can Dispatch Immediately
On Order:
161
Expected 25/05/2026
Factory Lead Time:
18
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Triad Magnetics
Product Category: Common Mode Chokes / Filters
RoHS:
CMF
Horizontal Mount
Radial
1 Channel
10 mH
- 30 %, + 50 %
2.3 A
210 mOhms
- 40 C
+ 105 C
26.5 mm
24.8 mm
14 mm
Common Mode Chokes
Common Mode Frame Choke
Brand: Triad Magnetics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Lead Diameter: 0.7 mm
Product Type: Common Mode Chokes
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Test Frequency: 10 kHz