V110C24C100BL2
Vicor
492-V110C24C100BL2
V110C24C100BL2
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole C 66154110 24v 4.17A
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
30 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
100 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vicor
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS: N
Isolated
1 Output
100 W
110 V
66 V
154 V
24 V
4.17 A
3 kV
1/4 Brick
57.9 mm (2.28 in)
36.8 mm (1.449 in)
12.7 mm (0.5 in)
Industrial
V110C
Brand: Vicor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Input Voltage: 66 V to 154 V