BFC233863393
Vishay / BC Components
BFC233863393
Mfr.:
Description:
Safety Capacitors MKP 39nF 10 300VacY2 P15mm e3
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Rp21.832 Rp21.832.000
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Safety Capacitors
RoHS:
0.039 uF
300 VAC
Radial
15 mm (0.591 in)
1 kVDC
17.5 mm
10 mm
Safety Film Capacitors
Polypropylene (PP)
10 %
16.5 mm
BFC23386
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: BE
Product Type: Safety Capacitors
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Capacitors
Type: MKP Radial Potted
Part # Aliases: 222233863393
Unit Weight: 3 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
Vishay /BCcomponents Series 2222-335-xxxx,
RFI, DC, AC/P & Precision Film Capacitors
BCcomponents is announcing the change-over from PP to PBTP.
By this change-over their products will have an improved
resistance to the usage at higher temperatures. The color
of the boxes will change from blue to gray. In result, the
color change will allow the use of YAG laser coding system
which offers a greater flexibility in the marking of our
products. Additionally, the place on the product where the
marking is applied (head/front) will change to front only
for 15mm pitch. Please see the list of affected part