NTCALUG01T103G400A
Vishay / BC Components
594-NTLUG01T103G400A
NTCALUG01T103G400A
Mfr.:
Description:
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 10K/2% 3984K/0.5% AEC-Q200 40mm
ECAD Model:
In Stock: 810
Stock:
810 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Product Category: NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors
RoHS:
NTCALUG01T
3984 K
10 kOhms
2 %
Ring Lug
Wire Lead
- 40 C
+ 150 C
7.2 mm
55.7 mm
7.2 mm
15.7 mm
AEC-Q200
Bulk
B Tolerance: 0.5 %
Beta Value: B25/85
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.93 mm