VDRUS10T275BSE
Vishay / BC Components
594-VDRUS10T275BSE
VDRUS10T275BSE
Mfr.:
Description:
Varistors 275V 4500A 10D Radial
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
2.075
Expected 31/07/2026
Factory Lead Time:
11
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Varistors
RoHS:
VDRUS
MOVs
PCB Mount
Radial
275 VAC
350 VDC
430 V
710 V
12.5 mm
4.5 kA
93 J
270 pF
- 40 C
+ 125 C
Bulk
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Current Rating: 25 A
Lead Spacing: 7.5 mm
Product Type: Varistors
Factory Pack Quantity: 200
Subcategory: Varistors
Tolerance: 10 %
Type: Metal Oxide Varistors
Width: 6.3 mm