VDRUS20Z550BSE
Vishay / BC Components
594-VDRUS20Z550BSE
VDRUS20Z550BSE
Mfr.:
Description:
Varistors 550V 130AA 20D Radial
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Varistors
RoHS:
VDRUS
MOVs
PCB Mount
Radial
550 VAC
745 VDC
910 V
1.5 kV
23 mm
13 kA
595 J
320 pF
- 40 C
+ 125 C
Bulk
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Current Rating: 100 A
Lead Spacing: 10 mm
Product Type: Varistors
Factory Pack Quantity: 50
Subcategory: Varistors
Tolerance: 10 %
Type: Metal Oxide Varistors
Width: 8.3 mm