CW02M18R00JE12
Vishay / Dale
71-CW02M18R00JE12
CW02M18R00JE12
Mfr.:
Description:
Wirewound Resistors - Through Hole CW-2M 18 5% E12 e3
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Wirewound Resistors - Through Hole
18 Ohms
3 W
5 %
Axial
30 PPM / C
14.3 mm
4.7 mm
- 65 C
+ 250 C
CW
Brand: Vishay / Dale
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Features: Coated Resistors, Silicone Coated
Lead Diameter: 0.813 mm