IFSC1008ABER100M01
Vishay / Dale
70-IFSC1008ABER100M0
IFSC1008ABER100M01
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 10uH 20%
ECAD Model:
In Stock: 5.175
Stock:
5.175 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Choke
1008 (2520 metric)
Shielded
10 uH
20 %
900 mA
409 mOhms
870 mA
- 55 C
+ 125 C
Standard
2.5 mm
2 mm
1.2 mm
IFSC-1008AB-01
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: High Current
Brand: Vishay / Dale
Case Code - in: 1008
Case Code - mm: 2520
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz