MSP10A011K00GEJ
Vishay / Dale
71-MSP10A011K00GEJ
MSP10A011K00GEJ
Mfr.:
Description:
Resistor Networks & Arrays 1Kohms 10pin 2% Low M-SIP
ECAD Model:
In Stock: 159
Stock:
159 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Product Category: Resistor Networks & Arrays
RoHS:
MSP
Networks
SIP
1 kOhms
2 %
Bussed
9 Resistor
10 Pin
100 PPM / C
- 55 C
+ 125 C
SIP-10
25.15 mm
2.29 mm
4.95 mm
Brand: Vishay / Dale
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Lead Spacing: 2.54 mm
Power per Element: 1.25 W
Product Type: Resistor Networks & Arrays
Factory Pack Quantity: 22
Subcategory: Resistors
Voltage Rating: 100 V
Unit Weight: 600 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
MSP Single-In-Line Thick Film Resistor Networks
Vishay / Dale MSP Single-In-Line Thick Film Resistor Networks feature a maximum seated height of 0.195" (4.95mm) for the "A" version and 0.350" (8.89mm) for the "C" version. These resistor networks have a rugged, molded case construction and are designed to help reduce total assembly costs. Additional features include thick film resistive elements, a wide 10Ω to 2.2MΩ resistance range, and a low ±100ppm/°C temperature coefficient from -55°C to +125°C. Vishay / Dale MSP Single-In-Line Thick Film Resistor Networks are available in a tube pack and compatible with automatic insertion equipment while reducing PC board space. Isolated, bused, and dual terminator schematics are available.