RN55D3001FB14
Vishay / Dale
71-RN55D3001F
RN55D3001FB14
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole 1/8watt 3Kohms 1% 100ppm
ECAD Model:
In Stock: 811
Stock:
811 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape
Availability:
In Stock
Price:
Rp8.072
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
RoHS: N
RN
3 kOhms
125 mW (1/8 W)
1 %
100 PPM / C
- 65 C
+ 175 C
200 V
2.29 mm
6.1 mm
Axial
Bulk
Metal Film Resistors Controlled Temp Coefficient
Fixed Resistor
Brand: Vishay / Dale
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Lead Diameter: 0.64 mm