WSC251549R90FEB
Vishay / Dale
71-WSC2515-49.9-E3
WSC251549R90FEB
Mfr.:
Description:
Wirewound Resistors - SMD 1watt 49.9ohms 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2000   Multiples: 1000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Rp14.677 Rp29.354.000
Rp13.649 Rp68.245.000
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Wirewound Resistors - SMD
RoHS:
49.9 Ohms
1 W
1 %
2515
20 PPM / C
+ 275 C
- 65 C
6438
WSC
AEC-Q200
Reel
Application: Precision Power Resistors
Brand: Vishay / Dale
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Features: Molded Resistors
Height: 2.79 mm
Length: 6.35 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Wirewound Resistors
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Resistors
Technology: Wirewound
Width: 3.81 mm