ALSR1047R00FE12
Vishay / Huntington
71-ALSR1047R00FE12
ALSR1047R00FE12
Mfr.:
Description:
Wirewound Resistors - Through Hole 7watts 47ohms 1%
ECAD Model:
In Stock: 64
Stock:
64 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Product Category: Wirewound Resistors - Through Hole
RoHS:
47 Ohms
7 W
1 %
Axial
30 PPM / C
43.94 mm
7.92 mm
- 65 C
+ 250 C
ALSR
Bulk
Brand: Vishay / Huntington
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Lead Diameter: 0.813 mm