199D156X0020D6B1
Vishay / Sprague
74-199D156X0020D6B1
199D156X0020D6B1
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 15uF 20volts 20% D case Radial
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
40 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Rp20.731 Rp20.731.000
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid Leaded
RoHS: N
15 uF
20 VDC
Radial
5.08 mm (0.2 in)
12.66 mm (0.498 in)
6 mm
20 %