293D156X56R3A2WE3
Vishay / Sprague
71-293D156X56R3A2WE3
293D156X56R3A2WE3
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid SMD 293D156X56R3A2We3
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 9000   Multiples: 9000
Rp3.137 Rp28.233.000
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD
RoHS:
Reel
293D
15 uF
6.3 VDC
5 %
2.9 Ohms
1206
A Case
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
1.6 mm (0.063 in)
- 55 C
+ 125 C
SMD/SMT
Brand: Vishay / Sprague
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IL
Dissipation Factor DF: 6
Leakage Current: 900 nA
Product: Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Product Type: Tantalum Capacitors
Ripple Current: 160 mA