CRCW040222K0JNEDIF
Vishay
71-CRCW040222K0JNEDI
CRCW040222K0JNEDIF
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD D10/CRCW0402-IF 200 22K 5% ET7 E3
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Rp991 Rp4.955.000
Rp899 Rp8.990.000
Rp862 Rp25.860.000
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
D/CRCW-IF e3
22 kOhms
63 mW (1/16 W)
5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
50 V
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.35 mm (0.014 in)
Automotive Grade
Brand: Vishay
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Mounting Style: PCB Mount
Product: Thick Film Resistors SMD
Product Type: Thick Film Resistors
Factory Pack Quantity: 10000
Subcategory: Resistors
Technology: Thick Film
Termination Style: SMD/SMT
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
D/CRCW-IF e3 Pulse Proof Thick Film Chip Resistors
Vishay / Dale D/CRCW-IF e3 Pulse Proof Thick Film Chip Resistors are designed for high pulse load performance resistors and are AEC-Q200 qualified for automotive applications. The D/CRCW-IF e3 Resistors offer high pulse performance up to 10kW with high pulse voltage up to 4kV, 1.2µs/50µs. Operating in a -55°C to +155°C temperature range, these components feature a resistance range of 1Ω to 100kΩ with ±5% and ±10% tolerances. Typical applications include automotive DC-DC converters and onboard chargers, lighting ballasts, and storage drivers.