LHVC0603-4M22FT5
Welwyn Components / TT Electronics
756-LHVC0603-4M22FT5
LHVC0603-4M22FT5
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
LHVC
4.22 MOhms
100 mW (1/10 W)
1 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)
High Voltage
Brand: Welwyn Components / TT Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Thick Film Resistors SMD
Product Type: Thick Film Resistors
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: Resistors
Technology: Thick Film
Termination Style: SMD/SMT
Unit Weight: 2 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
LHVC Lower Range High Voltage Chip Resistors
Welwyn / TT Electronics LHVC Lower Range High Voltage Chip Resistors offer superior voltage performance (200V to 2kV range) over commercial range chips. Welwyn / TT Electronics LHVC Lower Range High Voltage Chip Resistors feature a 50KΩ to 10MΩ resistance range and are offered in 0603 to 2512 sizes. The series offers 0.1W to 1W power ratings.