273-100-RC
273-100-RC
273-100-RC
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole 100ohms 1% 50PPM
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Xicon
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
Delivery Restrictions:
RoHS:
MF-RC
100 Ohms
500 mW (1/2 W)
1 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
350 V
3.5 mm
10 mm
Axial
Bulk
Metal Film Resistors General Purpose
Fixed Resistor
Brand: Xicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TH
Lead Diameter: 0.54 mm