RC1206FR-075K11L
YAGEO
603-RC1206FR-075K11L
RC1206FR-075K11L
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD General Purpose Chip Resistor 1206, 5.11kOhms, 1%, 1/4W
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
19.647
Expected 20/07/2026
Expected 18/08/2026
Factory Lead Time:
18
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Rp1.835 Rp1.835
Rp440 Rp4.400
Rp330 Rp33.000
Rp257 Rp257.000
Rp183 Rp915.000
Rp147 Rp1.470.000
Rp128 Rp3.200.000
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Rp1.835
Min:
1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
YAGEO
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RC L
5.11 kOhms
250 mW (1/4 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
3.1 mm (0.122 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.55 mm (0.022 in)