SMBJ75A-AT/TR7
YAGEO
603-SMBJ75A-AT/TR7
SMBJ75A-AT/TR7
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes SMBJ, DO-214AA, 75V, 121V, AUTO, Reel 7"
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Pricing (IDR)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Rp8.623 Rp8.623
Rp5.816 Rp58.160
YAGEO
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
75 V
SMD/SMT
121 V
83.3 V
SMB (DO-214AA)
600 W
- 55 C
+ 150 C
SMBJ-AT
AEC-Q101
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: YAGEO
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Part # Aliases: SMBJ75A-AT
Unit Weight: 100 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
CNHTS:
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
Automotive TVS Diodes
YAGEO Automotive TVS Diodes offer fast response speed, high reliability, and an AEC-Q101 automotive rating. The fast response speed protects sensitive electronic equipment from voltage transients induced by lightning and other transient voltage events. These automotive diodes feature low dynamic resistance, excellent clamping capability, and a peak pulse power rating of up to 30,000W. In addition to automotive applications, YAGEO Automotive TVS Diodes are ideal for DC power supplies and telecom applications.
General Purpose TVS Diodes
YAGEO General Purpose TVS Diodes feature a 5V to 600V voltage range, unidirectional or bidirectional design, and low dynamic internal resistance. These diodes offer fast response speed, low dynamic resistance, excellent clamping capability, and high reliability. YAGEO General Purpose TVS Diodes are ideal for DC power supplies, security surveillance, and telecom applications.